מיכל בלקין, הסיפור האישי - foreverly

מיכל בלקין,
הסיפור האישי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
"שום דבר לא ידוע...ולחשוב שהייתי יכול לחזור על הכל..."

לא מזמן חגגתי יום הולדת. מביטה לאחור על השנים שחלפו. על המסלול הארוך והמפותל, על הדרך שגווניה השתנו, על העליות והמורדות, השינויים, ההצלחות, על סימני השאלה שחלקם נענו וחלקם נותרו עדיין פתוחים… וואוו, מרתק.
ימי הולדת הם רגע חשוב בחיים להביט לאחור ולסקור את שהיה ולחשוב על שיהיה. השיר ששר אריק לביא משמש תזכורת לקלישאה חשובה למצות כל רגע בחיים, כי הרי שום דבר לא ידוע ואנחנו לא באמת יכולים לחזור על הכל. האמת הזאת תמיד לקחה אותי קדימה. היום, בגיל 46 אחרי מסע "נורמטיבי" של לימודים, צבא, לימודים גבוהים, התקדמות בסולם הקריירה במקביל ליצירת שלושה יורשים, אני נמצאת במקום אחר. לא סטנדרטי מבחינתי. עם תובנות של העשור החמישי, עם אנרגיה של העשור השני, עם רצון לגעת במקומות רכים, רגישים.
אירוע אחד משמעותי שינה את נקודת המבט שלי וגרם לשינוי.
לפני חמש שנים התבשרנו על מותה הפתאומי של דודתי אביגל קורח. אביגל היא אחותו של אבי. היא היתה בת 70 כשנפטרה מדום לב. עבורי, היתה כמו אמא שניה. תמיד כשחשבתי על תקופת הילדות שלי, דמותה של אביגל היתה שזורה בה. כשהיתה כבת 20 החליטה שהיא רוצה לבנות לעצמה חיים אחרים, להטביע חותם על ילדים, ללמד את התורה ואהבת ישראל שם בניו יורק. וכך, ללא ממון, ללא השכלה, ללא קשרים אישיים, נסעה יום אחד לארה"ב ולאט לאט פיתחה את עצמה. היא היתה מורה בבתי ספר יהודיים. היא לא הקימה משפחה משלה. בגיל 60 גילו לה סרטן בשלב מתקדם אבל היא לא ויתרה ויצאה מהסרטן. חיה עשור נקיה וכעבור עשור לקתה בליבה.
רגעים בהם אדם נעלם לפתע מחייך הם רגעים קשים, כואבים, מטלטלים ומעמידים את המציאות באור אחר. אלו רגעים שמעלים תהיות על מקומנו בעולם עם הרבה "למה" וסימני שאלה נוספים שלרוב אין עליהם תשובה. עזיבתה של אביגל גרמה לי לחשוב שיש עוד אנשים שחווים כאב בעקבות מות של קרוב, על הריק והגעגוע ועל הצרכים הפיזיים והרוחניים שלא לכולם יש מענה היום. בשל העובדה שאביגל נקברה בישראל, מכריה וחבריה מארה"ב לא מגיעים לטקסי אזכרה כאן בישראל. זה הביא אותי לחשוב על האפשרות שיש עוד אנשים במצב דומה שהיו רוצים לשמר את הזיכרון והקשר הפיזי עם חלקת הקבר של יקיריהם. לפני שנה וחצי הקמתי יוזמה בשם nerzikaron.com המאפשרת לכל אדם להזמין באמצעותנו טקסי אזכרה לבחירתו אותם אנו מקיימים בשמו. ההתעניינות היתה רבה והפידבק היה עצום.
הבנו שיש פה מקום של עשיה ונתינה למען קהילה.

תובנות אלו ואחרות הביאו אותנו להחלטה להפוך את NERZIKARON למשהו הרבה יותר גדול ולהרחיב את החזון.
Foreverly, העמותה שמספקת את המענה הרחב ביותר בתחום "היום שאחרי", גם לפני, על הליווי והתמיכה, על ההנצחה והזיכרון, על הפתרונות הפרקטיים והטכנולוגיים. בבסיס היוזמה עומדת הערכה עצומה לעובדה שמישהו בעולם הזה דאג לתת לי חיים ואני אוהבת חיים ומעריכה אותם.
אני גם מבינה יותר מכל שלכל אדם יש משמעות וזו המוטיבציה שמניעה את גלגלי FOREVERLY.

אודות

עמותת FOREVERLY נוסדה על מנת להעניק מענה רחב ומגוון המותאם לכל אדם באשר הוא, בתחום המורשת האישית וההנצחה. העמותה הוקמה בעקבות חווייה אישית של מיכל בלקין היזמת, בה איבדה את דודתה אביגל קורח ז"ל.
עמותת FOREVERLY היא עמותה רשומה בישראל ללא כוונת רווח.

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו

רישום לניוזלטר

צעד קטן ל ……

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן